Sulm me bombë në Turqi

GaziantepSot në mëngjes një sulm i ri me bombë kundër një byroje të policisë në Gaziantep: Një polic i vrarë dhe 13 personë të plagosur sipas lajmeve të para nga Turqia.

Në një komunikatë të publikuar nga agjencia Anatolia, guvernatori krahinor i Gaziantepit, Ali Yerlikaya (Jerlikaja) pohoi se shpërthimi erdh nga një veturë e kamufluar dhe se numërohen në mesin e katërmbëdhjetë të plagosurve nëntë janë policë./rm/filolet/