POPULLI, PRAP SHUPLAKË HASHIM ZEZËS, KOPILAVE TE TITOS DHE KLANIT GJAKZI…!

POPULLI, PRAP SHUPLAKË HASHIM ZEZËS, KOPILAVE TE TITOS DHE KLANIT GJAKZI…!
*Populli i ra shuplake Hashim zezes,kopilave te Titos dhe bandave cubas e hajnash ne zgjedhjet e fundit dhe, dje serish ne ankete qe u be ne TV te Berati i Buzhalve, 80% ishin kunder QEVERISE SE BANDAVE HAJNASH QW TW KTHEHEN NE PUSHTET DHE PER ZGJEDHJE TE LIRA. Dhe, me shume çka duhet bere, per t´i ndalur klanet e zeza e kopilat e Titos?
Bandite shkuar banditeve, nderroni udhe nga lojerat e pista per hajni dhe pushtet, kthehuni ne udhen e kombit dhe te Zotit, te shpetojm popullin nga kjo semundje (eshte edhe apel i panderprerw i nderkombetareve), sepse jeta e njeriut kushton me shume se fotelja juaj,pushteti dhe hajnia. Serish do te deshtoni turpshem,sepse keshtu eshte i shkruar fati i Juaj, sepse askush ne kete toke nuk i´a ka pare hairin pasurise pa asnje kokerre djerse. Mos e mashtroni vetin, Zotin dorezan!
*Falemenderim perr Ju lexues te nderuar,sepse çdo shkrim i imi futet ne rubriken”Me te lexuarat”
SHKRUAN:RESHAT BADALLAJ-ZHURIANI
Sebep i keti shkrimi u be nje mik i im ne facebook qe me lajmroi te shoh ne kanalin e Beratit te Buzhalve, sepse e paska thirrur per muhabet Hashimin e Brojes, me duket se po i thonin edhe president i shtetit.Miku duke mos ditur se Hashim zeza eshte president i pazareve dhe jo i popullit, sepse Hashimin e beri kryetar te Kosoves, kopili i Titos,hajni i Diaspores, argati i bandes se Rrahmanzinjve, Isa MUStafa.
Kurse HASHIMI, kryekapo mafioz e klanit gjakzi qe quhej “PRONTO” jo me pak se 55 here me i rrezikshem se KLANI i Zemunpoljes, e beri kryeminister Isa MUStafen, duke ditur se qe nga qafa,tere gjyksin (gjoksin) e deri ne kerthize eshte me medalje nga SERBOSLLAVIA, qe Isa tefeqeli dhe ky karanfil i Serbise, i thote “ZNAÇKA”, me derdellitjet e tij e merrte yrrnek se si duhet punuar per SERBIN UNIKE.
Miku im u pajtua plotesisht me te verteten time,sepse nuk i lash aspak vend se nuk eshte keshtu. Ne fakt, langonjt e tyre qe i kane rrotull mund te mos e pranojn kete sepse ata nuk guxojn te bejn as gek e as mek, sepse nuk thone kot “qeni aty ku ha edhe leh”. Kur e permendim fjalen qen, kurre nuk aludojm ne qente e races sone,sepse eshte ofendim deri ne skajshmeri per ta.
Nejse, kjo bande cubas  e hajnash e futen ne krize intuticiunale vendin saqe ka mbetur pa krye. Dhe, merreni me mend dikush habitet! Dhe, pyes: “…more, a jane ne terezi ky popull dhe se a i kane marrur ilaçet sot?”. Harrojn se bandat qe nga pas lufta e rropen popullin deri ne palce, kryehajnat e vodhen buxhetin e shtetit deri ne skajshmeri qe populli mbeti i pashprese dhe morri strajcen e krahut dhe ja dha  shenden edhe pragut te shtepise dhe Kosoves dhe iku jashte vendit,sepse nga kjo bande hajdutesh i preku hanxhari mish e asht,nderkaq, kryebanditete qe e mashtruan popullin me premtime boshe, me rrena, u pasuruan per veti me hajni qe i´a kaluan shume fish sheikeve te Arabise Saudite dhe Katarit. Ndoshta ndertesa nuk i kane aq te larta si ne Dubai,por i kane me pishina (bazene) qe komplet humb kali i lumit Nil, vetura me te mire se John Kenedyt, rrospitw e tyre ora dore,çanta,gezof leopaldi dhe çizme ngjyre hall te kuqe yrrnek i Pufave, jo me pak se 50 mije euro ne trup, qe e lene pas Brizhit Bardon, Merlyn Monron dhe kush, ato qe deri dje nuk kane patur dy pale breke. Ehu, Zot theja qafen e mos e gezofshin !
Perse thone politika eshte KURVE?
Ju burra e gra,ju motra e vellezer, mos ma zini per te madhe sepse nuk eshte fjale e imja. Kjo eshte thene nga populli dhe deshem apo s´deshem te pranojm apo nuk na pelqen,por, keshtu thuhet dhe pike. Dhe, tani u vertetova. Kur KORONA VIRUSI  e permbysi boten per vdekje, nje soj kurvash e kurvaresh,po e perserise nje soj kurvash e kurvaresh, nga semundja e hajnise dhe per pushtet, qe i kane ne gjak permes kopilit te Titos Isa Mustafes, bandat gjakzeza e ndersyen kete dilber te Serbise, qe ta fusin vendin ne nje krize te thelle.
Evropa dhe bota kesaj bande kusaresh i´a terhoqen vrejtjen duke i thene:Mosni se bota po lufton me semundjen dhe ndihmone POPULLIN, por ç´edo kur kjo bande jane te verbuar nga hajnia dhe pushtetit u mbodhen ne Kuvend si qen,si langonjt e Shumadise, ca me maska per te mbuluar surratin e turpit,disa te tjere ne kete swmundje pinin duhan taman si mangupt te qenefet. E more Zot i Madh, po si na solle kete kope banditesh per ta kapur shtetin.
Njeriu te kishte vetem dy gram fytyre, te kishte vetem dy gram moral, kjo bande me vite te tera nuk do te dilte nga pragu i shtepise per t´iu pare surratin dhe merreni me mend keta teveqel dhe teveqele, lere se dalin nga shtepia ne sokak,por pa fije turpi dalin e shkojn me vetura deri ne Kuvend, dalin ne television dhe edhe me keq per te treguar vetin se jane pa karakter dhe taman si ATA KURVAT SERBE KUR PRESIN TE SEMAFORI PER HAMSHOR KERKOJ EDHE TE FUTEN NE QEVERI PER TE MARRE SERISH PUSHTETIN. Tashti, me thoni Ju, si i thuhet ndryshe? Po, ju pyes Juve, se une e thash fjalen time…?
Per te mos e zgjatur me tej, populli i ra shuplake Hashim zezes dhe bandave cubas e hajnash ne zgjedhjet e fundit dhe, dje serish ne ankete qe u be ne TV te Berati i Buzhalve, 80% ishin kunder QEVERISE SE BANDAVE HAJNASH DHE PER ZGJEDHJE TE LIRA. Dhe, me shume çka duhet bere, per t´i ndalur klanet e zeza e kopilat e Titos?
Bandite shkuar banditeve, nderroni udhe nga lojerat e pista per hajni dhe pushtet, kthehuni ne udhen e kombit dhe te Zotit, te shpetojm popullin nga kjo semundje, sepse jeta e njeriut kushton me shume se fotelja juaj,pushteti dhe hajnia. Serish do te deshtoni turpshem,sepse keshtu eshte i shkruar fati i Juaj, sepse askush ne kete toke nuk i´a ka pare hairin pasurise pa asnje kokerre djerse. Mos e mashtroni vetin, Zotin dorezan!
Kaq kesaj radhe nga une, Reshat Badallaj-Zhuriani,Zhur,krahina e Lumes, Republika e Shqiperise