POPULL, TANI FITOI VETEVENDOSJA, MBAJENI MEND!

POPULL, TANI FITOI VETEVENDOSJA, MBAJENI MEND!
*Ky turp i shekullit qe ndodhi mbreme,me 25 mars 2020, ne Kosove, nga faqezinjtw,shpirtshiturit,tradharet me tradita te moçme antishqiptare mos i rafte gurit e drunit​!
*Ku gabopi Albin Kurti?
*Albin Kurti mbajti fjalen, BESEN DHE NUK U TREGUA BESEPRERE
*Perse Albin Kurti do t´i fitoj zgjewdhejt e ardhshme i vetem dhe keto banda hajnash qe i rane sakice e hanxhar prapa kraheve nuk do ta kalojn edhe pragun. Mbajeni mend! *Kurre ne jeten time nuk kam qene anetarw i ndonje bande politike dhe jap BESEN se deri ne vdekje do e mbaj,por, kesaj radhe do ta ndihmoj Albinin, per te shporrur banden cubas e kusaresh qe te mos vijne ne pushtet me se shume rende e kane plagosur KOSOVEN, e kane shtri ne shtratin e vdekjes, e kane vjedhur deri ne palce.
*Nuk do ta beje per asgje,por eshte DETYRE PATRIOTIKE T´I NDALESH HOVIN URITHAT E KANALEVE TE NENTOKES KRIMINALE QE HANE E PIJNE QE NGA MENGJESI DERI NE DARKE ME GJAKSORET DHE NIPAT E DRAZH MIHAJLIT ​ME DJERSEN E POPULLIT
*Albin Kurti, duhet te ndrroj udhe karshi Amerikes sepse NUK SHTYHET BJESHKA ME GJOKS
SHKRUAN:RESHAT BADALLAJ-ZHURIANI
Ne zgjedhjet e fundit qe u mbajten ne Kosove, ne vitin 2019, sovrani i dha voten Vetevendosjes. Me fitoren e keti subjekti bandat tjera politike u dalldisen dhe u hallakaten dhe nuk i zinte vendi vend. Jo vetem kaq, por nga mendja e tyre e semure se nuk e kane pushtetin ne dore nuk lane gur e dru pa levizur, bile nuk lane kancelari boterore duke i derguar langonjt dhe zagaret e tyre per te vjellur vrerin e tyre.
Shih per kete, nga edhet e tyre se do i ze taksirati,nga frika e madhe se do te vdesin politikisht dhe se i pret burgu per dy arsye: E para, per tradhti te shtetit dhe e dyta, per HAJNI. Per keto te dyja, pra, per tradhti dhe hajni nga keta kryebanditet e bandave politike, NUK KA DHE NUK GUXON TE PERDORET FJALA DYSHIM OSE DYSHOHET,sepse tashme e di çdo njeri dhe çdo kafshe se  jane HAJNA TE PESHAVE TE RENDA, JO VETEM NE KOSOVE POR NE TERE BALLKANIN,PRA PA ASNJE DYSHIM.
Per kete kope hajnash nuk ka nevoje FAKTE​​ se tashme te gjitha jane zbuluar nje nga nje,por, shpetimi i tyre eshte se kjo bande cubash e kane bere ZAP sistemin e kalbur gjyqesor dhe kane bere paterdi e sallamadi ne nje vend pa ZOT shtepie. Formuan klane mafioze dhe mos mendoni se klane do si do por klane shume me te rrezikshme se klani i Zemunpoljes, ne Kosove vepronte rrjeti i kanaleve te nentokes kriminale dhe ate si ne sistemin baze si ne ate lokal.
Bandat hajdutesh jo qe dyshohet, por kush eshte GOP NANE i ka pare dhe nuk ka heshtur si gjyshet memece, dhe jemi deshmitarw te kohes se kryebanditet e bandave politike qe e kapen pushtetin me dajak ne krah, uzurpuan digasteret me te fuqishme, pikerisht aty ku eshte grazhdi dhe pasuria. Brenda nates ata qe para luftes nuk kishin as breke,çorape dhe as rrip pantullonash u bene supermilionere, siguruan pasuri jo me pak se 20-30 breza dhe jo vetem kaq,por i´a kaluan edhe sheikve me te kamur te arabise.
Kryekapot e ketyre bandave politike, kam degjuar e lexuar se disa te marre dhe budallaqe po i quaj edhe parti,ehu, Zoti ju vrafte me kokerr rrufeje ne diten me diell! Keshtuqe, kryebanditet ne digasteret me te fuqishme i vune dhendurw,boxhenakesha,boxhenak dhe lloj-lloj rrospie,asi soj taman sia ata qe rrijn te semafori per hamshor se ndoshta i del nafaka, mjerisht kesi tareq dhe langoj ka patur mjafte, bile i kane lene ata qyqe gra ne shtepi, ne ato fshatra primitive te mesjetes qe akoma kane dritaret me xhamin e trash te mos shohin as mashkull jashte qofte gjel apo qen dhe hiqet jashte si francez duke menduar se nuk i njeh askush keta qelbesira dhe zuzarw.
Cili ishte faji i Albin Kurtit ?
Shpeshhere ne gazeten “KOSOVA SOT” e kam njoftuar dhe i kam çuar fjale dhe mjerisht dolen 100% dhe jo 99%, si rasti qe do te ndahen ata kupuket e bandes se Shpend jahtit me ca hajvan aty rrotull, se do te plas bomba aty. Per çudi ose nuk e besoi ose nga axhamilleku nuk i ndali dhe te pabeset i zune prite prapa kurrizit dhe sa ra ne haps nga pushteti qe e kishin ne dore bandat,ata faqezi iken. NEJSE, tre-kater persona dhe nipi i Ilia Vakiqit, nuk e besuan. Eshte puna e tyre dhe une nuk ja vura veshin per nje gje:”A merrw magari gje ne muzike,aq ata ne politike”, nuk rash ne poziten e tyre sepse ata pretendojn se jane dikush,por qe nuk i njeh as mehalla e tyre.
-Po, e marrim vetem rastet e koheve te fundit dhe per te lexuar dhe per te bindur klikoni ne kete gazete dhe te gjitha jane “taze”, i çova fjale se mos t´i lidhin kijet me kopilat e Titos, se jane te PABESW,JANE BESEPRERE,JANE TE DALUR NGA BISHTAT E UDB-ES SERBE DHE KAM DHENE FAKTE SE KUSH JANE ATA THEMELUESIT E LDK-ES QE I´U KISHIN SHITUR FALAS UDB-ES, TE MOS LIDHEN ME KETA SE TE GJITHEVE PA DALLIM QE JANE NEN KOPEN E LDK-ES NDER DEJ U BURON VRULLSHEM GJAKU I SERBOSLLAVISE.
Albin Kurtit i thash se LDK jane TRADHTARE SHKUAR TRADHTAREVE DHE KANE PER T´I LENE KRUJSHQIT NE RRUGE, MOS U LIDH ME TA SE JANE DESHMUAR SE LIRISHT KETA LIDHEN DHE BEJNE KOLACION EDHE ME ALEKSANDER VUQIQIN,SEPSE NE KRYE TE SAJ ESHTE TRADHTARI QE ME TEPER SE GJYSEM SHEKULLI I KA BERE ARGATIN SERBISE DHE SE KY TRADHTARE QE QUHET ISA MUSTAFA TER GJYKSIN E KA PATUR DERI NE KERTHIZE ME DEKURATA SERBE. MOS,MOS,ALBIN KURTI!
Ç´ti besh ndoshta nuk pati qare dhe u lidhe me kete bande me gjak serbi, sepse drejtonte argati  I QENIT PLAK TITOS, argati i Slobodan Millosheviqit, argati  i kryetradhtarit, Rrahman Morina, hajni i Diaspores qe vodhi me MILIONA dhe nuk ka te ngopur ky qe quhet ISA MUSTAFA. Por, nje gje e kishte harruar Albin djali! Kishte harruar se ky dilinxhi eshte vegla e gjarperit te zi, atij gjarperi qe te kafshon hajnisht taman si ay gjarperi nengjethe. Kishte harruar se ky eshte nje faqezi qe e dirigjon dallkauku, faqeziu qe quhet Hashim Thaçi, por tani po quhet me merite Hashim zeza, Hashim tradhtariu,Hashim hajni, Hashim kumbara i Aleksander Vuqiqit dhe puthadori i klyshit te UDB-es serbe me libreze zyrtare, BATON HAXHIU, KELYSHI I JOVICA STANISHIQIT,qe jane duke punuar dite e nate per t´i falur toka SERBISE FASHISTE.
Albini, mjerisht, beri edhe nje gabim qe nuk falet, i shkrova: se mos ju lut keti spiuni te Serbise fashiste, Isa Mustafes dhe jo qe vetem ju lut,por, u perkul me koken poshte deri kur i mberrini ne mes te shaleve! Po, perse nuk e mendove se prapa shpines se keti derdimeni,keti dylberi te Serbise fashiste,ISA MUSTAFA, qendrojn kryebanditet me te rrezikshem jo vetem ne KOSOVE POR NE TERE BALLKANIN. Perse nuk e mendove se keta ta djegin cergen dhe ky soj cubas e hajnash me te ulur ne shkamw duhet ja djegur, ja pervluar.Ah,more Albin Kurti! Perse nuk e mendove pak kur te thash se keta te bien sakice e hanxhar prapa kurrizit!? A e din Albin Kurti, se kjo BANDE KUSARESH E KANE LESHUAR RRJETIN KRIMINAL TAMAN SI RRJETI I MARIMANGES…!
DOLE FAQEBARDHE,TRIM,I BESES DHE I FJALES
Te tradhtaun,po ti nuk i tradhtove! Ata faqezinjt qe ishin mbledhur taman si ata kurvat e Kraleves, tradhtuan shtetin,tradhtuan kombin,por tradhtuan edhe votusin qe i besuan mjerisht.Dhe, shpeshhere mendoj si mund nje njeri normal qe nuk eshte spiun i Serbise t´i besoj kesaj bande serbiane qe quhet LDK? Po, a nuk e njihni Isa zezen dhe veprImtarine e tij antishqiptare,po a e dini se sa shqiptari, eshte larguar nga puna,sa shqiptari eshte burgosur, sa shqiptari eshte vrare ne kohen e rrahmanzinjve dhe ky dilberi i Serbise fashiste, Isa Mustafa ka bere dyzen ahengu dhe SEVDA! A e dini kete marifet,apo e dini dhe nuk e pranoni!?
Mua me vinte turp kur i degjoja keta mjeran,keta faqezi, keta hajna, keta spiunw me ata gjeste afijesh me lehjet taman si ata korbat kur vrapojn pas xhenazeve te vdekura. Nderkaq, ata qe i kishin ndersyer nga prapa keta pederasa heshtnin dhe shihnin seri. Ata u treguan kinse jane pas bregut taman si kurvat pas gardhit dhe vetem keta lehnin si zagari i Dragoljubit. Nuk i interesonte fare jeta e qytetarve te vendit,ketyre bandave u interesonte vetem si te largojn nga pushteti Albin Kurtin, sepse aty u pa se nuk ka Qeveri,si mund te kete qeveri,kur pikerisht eta u shanin si rrospitw e Çaçakut. Nuk kishin dhimbje se kush po vdes nga CORONA VIRUSI, merrnin habere nga ay titisti qe e ka kapur damllaja. Akoma eshte gjalle e per gazepi. Dauti e tymoske cigaren ne kuvend,taman si ata mangupt kur dhezin cigare te qenefi.Po, doren ne zemer Dauti e tha nje fjale shume me vend dhe ja qelloi:”Qytetaret kane deshirw qe CORONA VIRUSI TI KAP ATA NE KUVEND”. Edhe une jam lutur ashtu. Po, nuk kishin turp ne kohen kur e gjithw bota jeton me frike ku vdiqen afer njemilion njerze ne bote, keta faqezinj u bene bashke kunder botes. Ah, sa te paftyre! Po, ju nuk e dini perse? Ju tregoj une: JANE TE VERBUAR NGA HAJNIA DHE PER TE MARRUR PUSHTETIN!? Mos gaboni te thoni jo! Morret vesh,morra thuaj!?
DJE,FITOI VETEVENDOSJA DHE DO TA BEJE QEVERINE VETE!
Ne fakt, fitoren ja sollen keta faqezinj, keta dilinxhi, keta te paftyre. Ç´pandehin keta cuba se populli eshte thase me kashte dhe nuk i ka pare,nuk i ka kuptuar hilen e tyre!? Populli tash e ka kuptuar se nuk duhet assesi te marrin pushtetin kjo bande hajnash qe e shkatrruan ekonomin e Kosoves, qe e vodhen edhe palcen e qytetareve, qe plackiten dhe varferuan buxhetin e shtetit, qe tradhtuan voten e qytetarit, qe perbuzen deri ne skajshmeri jeten e tyre qe CORONA VIRUSI e permbysi boten e keta benin cirkus ne kuvend. Populli eshte pezmatuar dhe nuk do t´i besoj me kesaj bande hajnash dhe tradhtaresh me tradita te moçme antishqiptare. Sepse kjo kope langonjsh ndryshe lehin dhe ndryshe te kafshojn bile aq keq te kafshojn tradhtisht qe e harroni CORONA VIRUSIN…
Populli, i pa dje faqezinjt qe e kishin nga inati,vetem e vetem se ia nderpreu hajnine,ia nderpreu tradhtine, i´a nderpreu pushtetin dhe MBI TE GJITHA JU NUK E DINI KU E KISHIN KJO BANDE CUBASH. i KA KAPUR FRIKA SE HERE DO KUR DO DO TE BURGOSEN PER HAJNI DHE TRADHTI DHE JO VETEM KAQ,POR KANE FRIKEN SE DO T´IU KONFISKOHET EDHE PASURIA E TYRE QE E PERFITUAN ME HAJNI QE NGA MERDARJA DERI NE VERMICE…!
Popull, ndihmojeni Kosoven qe te t´i ndalim keta kryehajna qe te mos fitojn, as pragun te mos e kalojn. Largimin e ketyre bandave ju do te beni detyren me patriotike qe nuk e njeh historia shqiptare.A e dini ju nje gje: QW KJO BANDE ESHTE ME E RREZIKSHME SE SARS-I?
Ndihmojeni Ju edhe une qe kurre ne jeten time nuk kam qene anetare i ndonje BANDE POLITIKE kesaj radhe do te jem me ju per te ju ndihmuar se ne fund te fundit, e kemi borxh!
Zotin dorezan!