POPULL, MOS I BESONI KOPILAVE !

Mbajeni mend kete analize dhe bisodojm bashke pas zgjedhjeve
POPULL,MOS I BESONI KOPILAVE !
*Kush janw kwta kopila ?
*Secila bande politike (e di,e di, ju i quani keto banda parti,nejse eshte puna e juaj),i fiton zgjedhjet e vetme do i pranoja,por, ne qofte se, keto banda hyne ne pazare dhe pazarexhinjte futen ne valle, mjere Kosova qw nuk do te shohin dite te bardha me kryebanditet qw jane deshmuar se nuk kane hallin e vendit dhe te popullit,por, do te vrapojn pas hajnise taman si zagaret pas kockave dhe si korbat pas kufomave te vdekura.
*Shikoni kryebanditet e ketyre bandave akoma pa u hapur zyrtarisht fushata zgjedhore,kryebanditet e bandave politike dhe ata kelyshet qe i kane rrotull, lehin si qente pas henes se “Neve na takon kryeministri!”,Tani, beni krahasimin e zgjedhjeve te shteteve me te fuqishme te botes, Amerikes dhe Gjermanise se si e shpalosin programin…
*Kosoves i vyen nje epoke e re qe nuk i vjene era e hajnise dhe krimit
*Krahasoni pasurine e zonjes se hekurt,Angela Merkel me kryehajnate dhe kryebanditet tane qw para luftes nuk kishin rryp pantullonash dhe sot jane bere supermilionere me hajni dhe pasuri kane siguruar jo me pak se 30 breza….
 
SHKRUAN:RESHAT BADALLAJ ZHURIANI
 
Populli im i dashur, me sherrin e kryebanditeve te bandave politike, qe mjerisht me rastis te degjoj e lexojw akoma se kryebanditeve me te rrezikshem ne terweBallkanin, te bandave politike te kanaleve te nentokes kriminale i quani pa fije turpi kryetar partish. Nejse eshte puna juaj.
Pra, zullumi i ketyre kryebanditeve e futi Kosovwn serish ne zgjedhje qe askush nuk e vret mendjen se sa i kushton vendit. Ne fakt, kjo kope kryebanditesh te ketyre bandave politike nuk kanw fare dert qe i harxhojn rrush e kumbulla parate e djersapaguesve, sepse keta kryehajna me renome nderkombetare i kane te vjedhura,prandaj nuk ju dhimbsen.
Tani keta kryebandite shkuar kryebanditeve, te peshave te renda,kush i prcjelle hap pas hapi, urgjentisht i kane leshuar ne popull langonjte dhe zagaret te lehin hajnisht se si te nuhatin ferkemin e popullit. Kryebanditet,kryehajnat, i´a kane hedhur nga nje asht ketyre langonjve qe i kane rrotull per te pergatitur terenin se ku te lehin per interesa te tyre.
Keta kryekopila, te veshur ne xhaketen e pushtetit,merreni me mend akoma pa u hapur fushata zgjedhore, keta bir kurve, kane filluar pazaret e tyre se me kete behen ortak per te kapur pushtetin dhe pastaj te vrapojn pas hajnisw taman si zagarwt pas kockave dhe si korbat pas kufomave te vdekura. Por, ju nuk e dini perse e bejne kete? Sepse ky soj bir kurvash HAJNINË E KANË NË GJAK PRANDAJ NUK MUND TË JENË REHAT.
Kam besim te plot dhe shume te fuqishem se tashme populli i ka kuptuar keta rrenacak,mashtrues,dilinxhi,hajna,kopila, cuba,se perpos kapjes se pushtetit nuk kane asgje per popullin,prandaj, eshte koha me e pershtatshme se si t´i bihet shuplake ketyre krye banditeve dhe krye hajnave.
Qe nga sot, ju tregoj se çka kane per te lehur keta kryelehaqen dhe ata zagret qe i kane rrotull. Gjate gjithe fushates lehjet e tyre dhe kafshimet hajnisht qe NGA MENGJESI DERI NE DARKE DO TE LEHIN PER TAKSEN DHE DO TE DEGJONI LLOJ-LLOJ LEHJESH,DO TE DEGJONI EDHE NGA KOPEJA KRYEBANDITESH E KRYETRADHTARESH PER COPTIMIN E KOSOVES.DO TE LEHIN KRYELEHAQENET SEPSE PER KETE PUNE PAGUAN DHE SE NUK THUHET KOT SE “QENI LEH,ATY KU HA”.
Kwsaj kopeje hajnash u ka dalur boja dhe nuk i beson askush sepse kane deshtuar turpshem rrenat e ketyre vagabondeve. Jemi deshmiatre te kohes, kur keta bir kurve thonin:”… ne do te hapim 500.000 , 250.000 vende pune dhe dikush nga keta bir kurvi thonin se do te punwsojm edhe nga nje anetare per çdo familje. Kishte bir kurvi qe mashtroniun popullin se edhe Prishtinen do ta bejne si Dubai dhe ky soj qensh shiten shpirtin te banda serbiane me gjak serbi qe quhej Devolli dhe po sa u bene supwrmilionere,ky soj kopilesh qw kane nder dej gjakun serb i rane sakice prapa kurrizit edhe bajraktarit edhe elektoratit dhe kur humben rrugen ne oborr keta langonj sokaqesh iu ulen ne preher klanit me te zi se ai Zemunpoljes qe ka vetem nje emer ne tere Evropen dhe quhet klani “PRONTO”, jo me pak se 55 here me i rrezikshem se klani i Legias,kolumbian dhe sicilian.
Keta krye bandite, mashtrues e rrenacak, qe e vodhwn popullin, keta krye vagabonde qe e mashtruan popullin, me thoni se cka bene per papunesine? Çka?Flisni çka? E shitin Kosoven, a e shitwn token ne zemer te Prishtines,a i vodhen digasteret me te fuqishme te vendit, a iken rinia e Kosoves ka syte kembet, a u bene super milionere, a e shiten Kullen,Çakurrin,Zhlebin dhe jo me pak se 8 mije e ca hektare…? Ku jane vizat qe kane lehur pa pushuar keta lehaqen? Do te behen neser, do te behen per Bajram,do te behen per Krishtlindje,do te behen per kanagjegjin e rrospie hanmit! A jane te paftyre ky soj sojzeze!?
Si mund t´i lihet vendi dhe t´i besohet Hashim zezws,djalit te Haxhi Brojes, qe vodhi deri ne palce vendin, qe ndertoi shtepine me te madhe se aeroporti i TOKIOS, qe shiti gjymtyre te tokave te vendit qe na la Zoti hise duke ia dhene Serbise fashiste qe na preu me sakice e hanxhar,na dogji e na pervloi, na dhunoi, vetem e vetem qe t´i shpeton Gjykatws se Posaçme, sa para vodhi Kosoven per dyzen ahengu me gjaksoret serbian, per biografi false, per te dalur ne “SYRET” me personalitete boterore, per dreka e darka me kopilin, me spiunin,tradhtarin,hajnin,kelyshin e Jovices,te Stijeviqit, Baton Haxhiun, qe ishte i denuar me vdekje-pushkatim ne kohen e luftws,si spiun i UDB-es serbe,vendim qe u muarre ne Likoc te Drenices….
Si mund t´i lihet ne dore vendi,kopilit te Titos,hajnit te Dispores,spiunit dhe tradhtarit te kombit Isa Mustafws. Ky kopil i Titos, Isa Mustafa, a e dini se ne kohen e qenit plak Titos, ne cdo tre rreshta shante shqiptaret, e dini se ky tullac dhe ky hajn se sa shqiptare ka marrur ne qafe kur ishte LANGUA E RRAHMAN MORINES,burrit tweBubes,avokate nga Nishi, a e dini se kur u vritshin shqiptaret ne kohen e qenit serb, Rrrahman Morinws, ky pis ka ngritur dolli per vrasje te shqiptarve dhe jo vetem kaq,por ky langua tullac eshte zgerdhi si qeni i Markoviqit, a e dini kete apo nuk e dini dhe perse thuhet dhe ka hyre ne kronologjine shqiptare si EPOKA E RRAHMANZINJVE. A e dini kete apo e dini dhe heshtni,turp shkuar turpit!
A e dini se ky hajn i Diaspores, Isa Mustafa, qe nder dej i buron gjaku titist, ka hapur DARDANIA BANKEN, po pas luftes a e dini se ky kelysh serbi me djalin e tij se cka vodhwn Kosoven? Dhe, a e dini se ky Isa Mustafa, ka lehur pa pushuar kunder shqiptareve dhe edhe sot SERBET E MARRIN SI BIÇIM SE SI DUHET LUFTUAR PER TE MIREN E SERBISE dhe per te mos i rene muhabetit me tej rrotull, luteni te lexoni ne kete gazete gjersisht nga Reshat Badallaj-Zhuriani se kush ishte Isa Mustafa dhe ju beni zhurme se t´i lihet vendi keti kopili,po a e dini nje gje se kjo LDK-ja eshte e dalur nga bishtat e UDB-ES SERBE, a e dini ju se themeluesit e LDK-es jane pjelle titiste dhe qe kreret e saj i´u kane shitur UDB-ES SERBE falas dhe nje gje shume e rendesishme dhe shume interesante:A E DINI JU SE KY PIS ISA MUSTAFA ME ATE LAPERIN BUZE…,ISMET BEQIRIN, E KANE E SOLLEN  DEPUTET NJERIUN QE VRAU SHQIPTARET DHE U DEKURUA NGA KRYETARI I KRYESISE TE JUGOSLLAVISW TE ASAJ KOHE,BORISAV JOVIQI DHE DEKORATWN NE PRISHTINE JA BJERW NE DORE RADIVOJE ÇOLOVIQ.A E DIN KETW APO NUK E DINI DHE JUVE ZOTI JU MARROFTE MORE QEN BIR QENA E ZINI N´GOJW EMRIN E KETI LANGOI TITIST DHE TW RRAHMANZINJVE…
Po si mund t´i lihet nw dore Kosova Rambos, qe tere trupin e skaliti ne mulli duke ngritur pesha te renda, po a e dini se cfarw shtepi ka ky edepsez, po a e dini se sa para merre nga qeraja,po a dini se sa DEVIDSONA KA NE SHTEPI, po a e dini se sa hektare male ka, po a e dini sa e ka rrogen ky faqezi, me te madhen ne rajon dhe populli mbledh buke nga koshat e plehrave,po  a e dini se sa i kushtoi nje darke ne Zvicer, kur as Lordet anglez nuk kane hyre aty se eshte “helm” cmimi, a e dini keti Rambos se sa i kushton nje kravate, po a e dini se si i hoqi tervjele popullit ky faqe zi per  Çakorrin,Zhlebin, Kullen,livadheve dhe bjeshkeve te pafund deri kur u be kryepolice i vendit. Ku jeni ju,a jeni esull ore derzi!? Mendoni se eshte qelibar ky shkokerdhan…?
Po si mund t´i lihet ne dorw vendi nje hamaku,nje prorusi, nje proserbi,nje gjysemanalfabeti si harambashit, BEHGJET PACOLLI QE DJE DHE SOT THOTE HAPUR “KOSOVO NE MOZE BEZ SRBIJE”, nuk mund te vazhdoj me tej me kete se me vie te vjelli…
Si mund t´i besohet Kosova, Fatmirit te Banjes, qe para lufte kishte vetem nje kali te bardhe ama asht e lekure dhe pas luftes per hajni e merre vesh e tere bota deri ne Bangladesh. Keti hajni vetem emrin permendja ASFALT DHE SHIKOJE MENJWHERE NE FYTYRE DHE DO SHIHNI SYRRATIN SE SI I BEHET TAMAN SI BYTHA E GORILWS.Pra, u be hajn nderkombetare dhe te mos hy me thelle se si u vazhdoi hajnin me ate banden hajnash e kurvaresh te Brukselit me ate Shpend hajnin dhe merreni me mend keta kryehajna ecnin me fedellek neper Bruksel kinse flasin ne emer te popullit dhe vidhnin sa te mundeshin, qe per pak ore vodhen jo me pak se 41.000 euro…
Si mund t´i lihet ne dore Kosova, hajnit,mashtruesit,rrenacakut,dallaverxhiut,kelyshit te bandes serbiane Devolli,Shpend Ahmetit, qe shume shpejt u zbulua se eshte i bandws serbiane me gjak serbi Devolli. Ky langua u kap me pele per dore ne ujrat e thella te “CRNA GORES”, naten pa hene, me percjellje, ne jahtin milionesh,kur populli nuk kishte buke e as ilaçe, ky hajn fluturonte me avion privat ne “AVA”, ne toke me limuzina si te John Kenedyt, ne ujera me jahtin si te ABRAMOVIQIT dhe ju keti hajni t´i besoni. Ju keti hajni t´i besoni qe tradhtoi elektoratin, shiti leje ndertimi,shiti toka ne zemer te Prishtines,vodhi para ne emer te tamlit se nuk e kupton ky edepsez qumsht dhe akoma eshtw me procedurw penale per hajni, t´i besoni keti tradhtari qe te ze prite ne pabesi dhe te kafshon si gjarperi nengjethe dhe shkon e ulet ne prehrin e bandes te Zemunpoljes te Kadri topuzit, eh, ju nuk e dini se kush eshte Kadri topuzi!?… Mosni,mosni se keni per t´i ra kokes me  dajak dhe hu biki…
Albini nuk eshte i pafaj sepse i shkrova publikisht se te kete kujdes nga Shpend hajni, nuk me besoi mua nw fillim, rrahu gjoks per kelyshin e Devolleve, per kete pune u prishem dhe e ndam miqesine ne FACEBOOK dhe me vone  doli si i thash une dhe ra pishman. Albini, tani eshte duke bere gabimin tjeter mbajeni mend mire dhe mos e harroni kurre. Kot po i merre taret kopilit te Titos,çimziut dhe langoit te Rrahman zezes, Isa Mustafes dhe ky eshte si Shpend hajni qe T´I LENE KRUJSHQIT NE RRUGE! A DINI SE ISA MUSTAFA ESHTE I KALITUR NE KUZHINAT E BILIGRADIT DHE LOKALET E UDB-ES SERBE NE FRANCUSKA NUMER SHTATE I KA SHETITUR ME SHUME SE DHOMAT E TIJ, A DINI SE KY ISA MUSTAFA CKA KA BERE PER STAFETEN E TITOS? NEPER PRISHTINE E KA MBAJTUR SI BOLET E DASHIT…
Te Albini kam nje shprese qe nwqoft se, do vie, vetem qw t´i burgos keta kryehajna,kryevagabonde,kryebandite dhe t´ia konfiskoj pasurine qe vodhen nga djersa e popullit dhe u bene supermilionere dhe siguruan pasuri pwr 50 breza…
Populli im i dashur, per toke e per qiell mos i votoni keta kopila se KOSOVA kurre dite te bardhe nuk do te sheh sepse keta hajnine e kane ne gjak. E kam per te mren tuaj,se une jam ne Gjermani dhe punoj familjarisht. Veproni si te doni dhe mos thoni se nuk ju tregova. Kosoves i duhet nje epoke e re, qe nuk i vjene era e hajnise dhe krimit.Zotin Dorezan…!

P.S. Sw shpejti do tw lexoni se çka pash nw Kosovw, nw Shqipwri, nw Mal te Zi (Ulqin dhe…)