KRIMBI I ZI QË E KALLI LDK -së

KRIMBI I ZI QË E KALLI LDK -së

Shkruan:Refiqe R. Hamiti

Krimbi, “rrushi i zi “,paska fol.

Krimbi si vonë e paska kuptue që e vërteta vonon por një ditë shpërthen.

Parat e majme të 3 % , të mërgates shqiptare i ka përdor shumëherë për me zhduk barrikada që i kanë dal para dhe me pague doras për me vra shqiptar bashkë ne Bujar Bukoshin dhe SHIK-së. M’u ato para që i ka fitue mërgata me djers ,mall dhe me plotë dashuri që i kan dhënë për Kosovë .

Qesharake me thënë:

Z. Kurti e rrëzoi vet Qeverinë me shkeljen e Marrëveshjes së koalicionit, kur e shkarkoi një ministër të LDK-së. Këtë e bëri me të vetmin qëllim për të krijuar shkas që të bie Qeveria, ka shkruar ai në Facebook.

Pastaj edhe një “mbrojtje taktike”, e paska

gjue në lesh: Grenell nuk ka kërkuar asnjëherë nga LDK që të rrëzohet Qeveria Kurti 1.

Kujtojë opinjonet e Arben Gashit para një muaji: Se kanë pasur mesazh të qartë nga Grenell që ta rrëzojnë Qeverinë Kurti.

Edhe pse prononcimet e krerve të LDK (edhe kur kanë bër mirë s’ju kam besuar kurrë) e vërtetojë,se këto tava boshe që i shfaq rrushi i zi, në ditën e mozomakeqit të vizites së paftuar të Grenellit në Kosovë,i ka “shou rafall”, sepse nuk është hera e parë që ish kreu i LDK-së nuk e thotë të vërtetën.

Me i besu Ises është njësoj si me i besu Trampit i cili u mundue me kall Amerikën,pse nuk u zgjodh rishtas president i SHBA?

Isa, nuk është hera e parë që është mundue me krijue terr, populli e dinë që nuk e thotë të vërteten, e asaj zënkthe përmbytjeje ,që u shfaq në katër anët e botës, që e pat krijue para dy vite në Kosovë ,fare mirë e mbajm mend ne.

Logjikisht sekretin publik se Grenelli pro serbi,ka qenë urdhërdhënësi për rrëzimin e qeverisë Kurti në bashkëpunimi me Thaçin dhe vet Isa Mustafën nuk shfaqet në opinjon deri sa del boja.

Duhet me thënë diçka sepse tradhtia shqiptarqe nëpërmes emisarve të huaj gjithmonë na i ka lidhë kokat .Por nga mërzia ka fol, Arben Gashi shefi tash që i ka dal pej dore.

Qeveria Kurti I,u rrëzua në kohë pandemie me masa tepër të qthurura . Por me këtë padituri dhe kaje, irrituan popullin ,me këtë LDK dhe Hashim Thaqi ia bën gropën vetës. Tash shumë zor është me u kfjell sepse njëri sot flet si në kac ,”si njeri i nderit “,skutave të territ që e ka mbërthye,person invalid politik, tjetri mbahet në Hagë, në pikë të 24 orshit. Dhe ky që ishte në Kosovë, tuxhar i paras e proserb ,turist i harruar miqok..

Arben Gashi e thotë të vërtetën, Isa gënjen.

Isa Mustafa shkatërruesi i LDK -së,e ka vendin në burg. Çdo ditë që i ipet mundësia me fol këti njeriu të zi për Kosovën ,Kosovës i zbulohet nga një skandal i thell ,i rënduar dhe i vonuar politik.

Rinia dhe kontribuesit e çështjes kombëtare e kanë të vështirë ta dëgjojnë helaqen e 5 dekadave ,i të gjitha kohërave ku ka mujt me i rras hundët ,e me i ble me para të mërgimtarve, çka i ka dal përpara veç me realizue qëllimin e shkatërrimit të LDK së Ibrahim Rugoves.

Ibrahim Rugova për të gjallë nuk ia fali knaqësin e dukjes. E ka pas lanë pa frym dhe pa hap. Vdekja e Rugovës ishte humbje e madhe për LDK dhe Kosovën. Misionarët e tradhtisë kombëtare u riaktivizuan,kadal-dale dhe sollen mistrecin, i cili zhduki pa shenjë dhe dorë eliten e dijës dhe brumin e shtetbërjes së Kosovës.

Një Albin Kurti i doli ballë,bashkë me popullin ia dhanë grushtin më të fortë që mban mend historia, një shkatërruesi të tmerrshëm.

PS

Andaj me plotë të drejt kërkojë që ky njeri vendin ta ketë në burg e jo të dal, e të krekoset çdo ditë duke mbrojtur Grenellin e dollarve serb, e gjakun e vet,bashkëpuntorin e vet , që e ka djeg,ta gjuaj në humner,e ta mbrojë Grenellin, si nuk i vie turp,kur aq qart shfaqet mbëthimi i tij për të keq ,ky sinqerisht është gjak i prishur !?

Ndoshta ky miqok pret me shpall hero LDK-së,

si dihet në Kosovë gjithçka është e mundur!