ALBIN, KY ËSHTË PLANI KUNDËR TEJE…!

Reshat Badallaj-Zhuriani i çon fjalë Albin Kurtit

ALBIN,KY ËSHTË PLANI KUNDËR TEJE…!
Albin Kurtin e kisha lajmruar me kohe se kopilat e Titos, UDB-ja serbe qe quhet LDK, cubat qe vodhen Kosoven ne emer te UÇK-es, me zi se gjaku i Dragutin Mihajloviqit qe ne Kosove njihet çetnik Drazha, me zi se gjaksori Aleksander Rankoviqi, qe kishte dhene urdher  te leshohet kosa e vdekjes ne kokat shqiptare, bile shume me zi. Por, kuptohet se nuk eshte pritur gje me mire nga ta qe na kane vra e na kane pre me shekuj, na kane vra me pushke, me hu gardhi,me sakice e hanxhar,por, te vidhet vendi i pergjakur nga keta gjakzinj eshte pa kuptueshme e theme sepse, per pushtet e hajni te shitet 8 mije e 200 hektare, te sillet “ZAJDENICA”, te pasurohen me hajni per 20-30 breza, te behen supermilionere dhe ushtaret te vuajn per buken e gojes, te vetevriten se nuk kishin as ilaçe dhe as vend per varr qe i mbuluan therra e griza. I çova fjale qe te mos i besoj proserbit e prorusit, Behgjet Pacollit, i çova fjale qe te mos i besoj as atyre mangupve te Shpend jahtit dhe disa rrugaçve qe i kishte rrotull dhe te gjitha i dolen 100%.
Cili eshte plani kunder teje,por nuk do te kene sukses keta qelbesira,hajna,cuba dhe…!?
Albin, ky soj i faqes se zeze, permes kanaleve kriminale te nentokes, me kohe e kane nuhatur se me populli nuk i do,populli i urren deri ne palce,populli nuk i beson dhe prandaj nuk lene gur e dru pa levizur. Ky soj neperkash nuk jane nga sot, keta sot vetem i´a qiten tymin dhe te kane zene prite serish me te ra SAKICË E HANXHAR PRAPA KURRIZIT, te kane prite si gjarperi nengjethe te kafshojn helmushem.
A nuk po e sheh se sa kanale Televizive paguan nga Serbija dhe nga mafiozet me te tmershem te kanaleve te nentokes kriminale!? Albin, a di ti se nje shtepi televizive kunder teje e paguan IRANI!? Pyetne kelyshin,langoin me veshlepuri dhe ate kalin e Banates, se ku i morret parate per te hapur kete kanal me te bukurin ne tere Ballkanin? Pyetne dhe dergoni te une kete langua se ka tentuar dhe ka shkruar kinse fjale miradie per mua,por, me “spica”nga une qe te mos e godas. Po, une nuk mashtrohem kurre,prandaj tere jeten time, KURRE NUK KAM QENE ANETAR I NDONJE PARTIE POLITIKE, ndonese i burgour politik qe eshte kerkuar denimi prej dhjete vjete deri me vdekje dhe…
Albin, qetsohu dhe mos merre YXHYM se keta tradhtare,po e riperserise keta TRADHTARE E KERKOJN KETE, KETA TE GODASIN PABESISHT SE JANE TE PABESE. Merreni me mend se sa qyqar jane thonin se: Albini eshte antiamerikan dhe kush e besoi kete pos Serbise fashiste dhe ketyre shpirtshiturve? Askush!
Vetem kam nje keshille per Ju: MBAHU ME POPULLIN,ME AMERIKEN DHE MOS GUXO TE ANASHKALONI GJERMANINE. Jetoj dhe veproj me decenie ne Gjermani dhe njoh emra te njohur prandaj e di. A pe se si Gjermania, i´a tregoi rrugen e deren Grenelit, qe ne Kosove njihet me emer “perktheles”.
Kontraten mos e prish vetem me keta te tria. Po, lidhe kontrate me kopilat e Titos,cubat, hajanat,pro-ruset qe jane shkaktaret e te gjitha menxyrave nuk do te kesh sukses dhe do ta peson me zi.Se keshtu eshte fati i cubave,hajnave dhe tradhtareve.Sot a neser, do i kesh DISGINAT PER TE DREJTUAR SHTETIN DHE ME VONE PER TI LIDHUR SI QENTE HAJNAT DHE DUKE IÁ MARRUR PASURIN E VJEDHUR QE E KANE BERE PIFTI KOSOVEN. VETEM VONIM SE SHPETIM NUK KA. Me beso!
Keshtu i shkrova Albinit, lexo shkrimin,daten, dhe…

Shkruan:Reshat Badallaj-Zhuriani

  • 31 tetor 2019 – 15:29
  •  

Albin Kurti, kujdes nga LDK, cubat dhe këlyshët e Devollëve

*Albin Kurti edhe nje gje shume te rëndësishme qe te mos harrosh sa te jete jeta, kujdes edhe nga rrjeti shume i rrezikshëm, me i rrezikshmi ne tere Ballkanin, Baton Fazli Haxhiu me Hashimin e Brojes, Edvinin e Kristaqit dhe kumbaren e tyre Aleksander Vuqiqin; jane duke punuar qe te mos keni sukses dhe t´iu godasin dhe ata LDK-ja kane për t´iu prere ne bese! plani do jete behana e qervishit nje lug telyen.

Albin, ky nuk eshte mendim, ky eshte burim teper i sigurt! Fitilin e barotit e kane dhezur eshte nisur drejt bazes, ndalone sa nuk ka pelcitur dhe copat do te jene te paparashikueshme. Neser, mos thuaj se nuk e dita, mos ik nga populli. Dyzen ahengjet mos i ndjek me, tani kujdes nga bandat hajdutesh. Bere nje shkop gati per ta goditur forte langoin e Serbise, Baton Fazli Haxhiun, kelyshin e Jovices e Vuqiqit. Hashim zeza dhe ay kanabisi kane hise ne kete pritë. Nuk i kane bere llogarit mire,sepse duke te goditur ty paS KRAHEVE POPULLI DO I HAKMERRET EDHE ME SHUME. Keta kane vdekur, kane dhene shpirt dhe nuk ka mbet gje tjeter pos t´i thuhet kryet shnosh,une personalisht jo,sepse as RRASA E VARRIT NUK IA DREJTON KURRIZIN SE SHUME DEME I KANE BERE VENDIT DHE KOMBIT…!

Albin Kurti, kujdes…!

Albin Kurti, foli populli me 6 tetor 2019 dhe ta dha voten per te qeverisur vendin. Popullin e preku thika deri ne asht nga ata qe iu turren vendit si llavë çakejsh për ta coptuar dhe e kafshuan hajnisht. Kete ju garantoj se keta faqezinj, keta shpirtshitur, keta matrapaz dhe kryebanditë shkuar kryebanditeve qe nuk i´a gje shoqin jo vetm ne Ballkan por ne tere Evropen, aq e vodhen shtetin dhe djersen e taksapaguesve, qe nuk e kane vjedhur as nipat e çetnikut te Dragutin Mihajloviqit që njihet çetnik Drazha. E vodhen pa pushuar qe nga pas lufta deri me sot.Keto banda te sojit sicilian dhe kulumbian u lidhen me kanalet me te rrezikshme kriminale te nentokes qe kishin marrur “yrrnek” Pablo Escobarin.

Bandat politike qe me siguri Ju i quani parti, pa dallim benin hise ne hajni dhe shpeshhere e perdori fjalen se vrapuan pas hajnise si zagaret pas kockave dhe si korbat pas kufomave te vjedhura. Keto banda vagabondesh per te mashtruar popullin ne menyren me te pakulturuar, qe ne teresi i kishin humbur elementet e kultures shqiptare, gjate fushatave parazgjedhore, per t´i hedhur pluhur syve popullit jane sharë ne rrenje e ne degë, ne babë e ne nanë po se po, por janë shar edhe ne gra shtrati edhe ate tej e pertej dhe bile nuk jane skuqur fare, perkundrazi ne menyren me moderne janë zgerdhi taman si langoi i Dragoljubit dhe kur vinte puna per te marrur pushtetin i harronin te gjitha, u tuboheshin naten ne podrumet e erreta dhe ndanin kulaçin dhe lere qe i harronin sharjet ne AVRRAD, pyet per kete shprehje se kujt i themi ne AVRRAD nga anet e mia ne Zhur te krahines se Lumes, Republika e Shqiperisë.

Iken, e thyen qafen e kurre mos u kthefshin me. Keto banda cubash,kusaresh e dilinxhish i njollosen gjakun e derdhur, e njollosen UÇK-en sepse flisnin ne emer te saj, nga rrethi i tyre largonin adhetaret me tradita te moçme dhe rrotull tyre afruan udbashet me libreza zyrtare, qe ishin denuar me vdekja si spiun nga UÇK-ja, afruan klyshin e Jovica Stanishiqit, Baton Haxhiun, u ulen ne prehrin e hamakut dhe kumbares se Boguljub dhe te Sretaen KARIqit, Ramiz KELMENDIN, U ULEN NE MULLARIN E BANDES ME GJAKZEZE SERBIANE DEVOLLI, u ulen ne bythet e proserbit e prorusit Behgjet Pacolli, bile ashiknit i benin ne “Kremlinin” e tij ne Hajvalli, me pjata te carve.

Bandat politike uzurpuan digasteret me rendesishme,punesonin kurva e kurvare,anetarë te familjes,boxhenak e boxhenakesha, vidhnin pa ja da deri sa ja kaluan cdo sheiku, siguruan pasuri me hajni per 20-30 breza dhe jo me pak, bene ZAP sistemin e kalbur gjyqesor qe na qiten hije te zeze ne boten e qytetruar, aty punesuan kryekeput kelyshet dhe spiunet qe i kishin sherbyer qenit plak Titos, bile secile prej tyre mbanin foton e tij ne mure te odave dhe te ngulur ne baski 16-teshe dhe edhe sot po i kontrollove foton e keti satrapi e kane ne tavan. Shkatrruan ekonomine,arsimin,mjekesin, papunesia mberrini kulmin DHE PER T´I MOS NUMRUAN NJE NGA NJË TE GJITHA e morren denimin e merituar nga populli,por, mos mendoni se keto banda hajnash jane rehat jane duke levizur gur e dru per t´iu goditur tinezisht e prapa kurrizit. Keto banda e kane ne gjak hajnin,tradhtin dhe per te bere katrahure vendin dhe te pasurohen per veti, ketyre bandave nuk i intereson fare Kosova, qytetaret e saj dhe zhvillimi e konomik. Se vertete eshte keshtu a ka shembull me te mire se te gjitha e paten rastin dhe cka fitoi vendi pas mashtrimeve,dhe premtimeve boshe dhe si doli ne fund? Kryebanditet e bandave politike u bene supermilionere qe i´a kalojn dhe sheikve te kamur arab dhe populli mbledhe kafshatene gojes nga kosherat e pleherave ose cdo anetare i nje familje morri torben e krahut per t´ia lene shenden pragut te shtepise dhe ka syte kembet.

Albin, ju e dini se isha i pari kur te njoftova me leter ne publik se Shpend zeza me disa kelysh qe i ka rrotull, do te zene prit dhe do te bien sakicë e hanxhar dhe do te perqahen. Isha i pari dhe si doli? Sa te quan pdrejtesisht ne haps nga bandat qe te bene kurthin, keta ja nisen tradhtise. Por, keta ishin te dirigjuar nga klanet mafioze te nentopkes kriminale te “PRONTOS!”.Tani serish te ve ni dijeni dhe mbaje mend se sipas burimeve te mia te sigurta, bandat e PANI-T jane duke u takuar tinëzisht me LDK-në DHE keta jane aq shume duke punuar qe jane duke e pritur “dakikun” Qe vendin te bejn katrahure, bile edhe ne kasaphane…

Albin Kurti edhe nje gje shume te rendesishme qe te mos harrosh sa te jete jeta, kujdes edhe nga rrjeti shume i rrezikshem, me i rrezikshmi ne tere Ballkanin, Baton Fazli Haxhiu me Hashimin e Brojes, Edvinin e Kristaqit dhe kumbaren e tyre Aleksander Vuqiqin; jane duke punuar qe te mos keni sukses dhe t´iu godasin dhe ata LDK-ja kane per t´iu prere ne bese! plani do jete behana e qervishit nje lug telyen.

Albin, ky nuk eshte mendim, ky eshte burim teper i sigurt! Fitilin e barotit e kane dhezur eshte nisur drejt bazes, ndalone sa nuk ka pelcitur dhe copat do te jene te paparashikueshme. Neser, mos thuaj se nuk e dita, mos ik nga populli. Dyzen ahengjet mos i ndjek me, tani kujdes nga bandat hajdutesh. Bere nje shkop gati per ta goditur forte langoin e Serbise, Baton Fazli Haxhiun, kelyshin e Jovices e Vuqiqit. Hashim zeza dhe ay kanabisi kane hise ne kete pritë. Nuk i kane bere llogarit mire,sepse duke te goditur ty paS KRAHEVE POPULLI DO I HAKMERRET EDHE ME SHUME. Keta kane vdekur, kane dhene shpirt dhe nuk ka mbet gje tjeter pos t´i thuhet kryet shnosh,une personalisht jo,sepse as RRASA E VARRIT NUK IA DREJTON KURRIZIN SE SHUME DEME I KANE BERE VENDIT DHE KOMBIT…!

Albin Kurti, kujdes…!

*Në këtë rubrikë botohen shkrime të autorëve edhe pse Revista nuk pajtohet medoemos me fjalorin apo me drejtshkrimin, megjithatë, qartësojmë se nganjëherë (edhe pse „ Pa cenzurë“), jemi të detyruar të “presim” 2-3 fjalë apo shprehje.