Filozofi
     dhe
letërsi

__histori kombëtare, vështrime, debat__

Ballina

Letërsi

Filozofi

Histori

Opinione

Intervista

Citate

Kritikë

 

Poezi/Prozë 1 2 3 4 5 6

Portal për poezi dhe prozë

Përmbajtja:

Demir Krasniqi SHTAZËT E SHTËPISË LYPIN HALLALL 21.2.2015
https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpf1/v/t34.0-12/11005606_1615505302012898_923739315_n.jpg?oh=222261786c51d68606e975c294756859&oe=54E49190&__gda__=1424270720_dc83ef6822f5cb3c53994594a641ce4a Fatime Kalimashi - Hoti Cikël me poezi 18.2.2015
Adem Zaplluzha NJË NJERI MBASE I URITUR 18.2.2015
Rrustem Geci KTHIMI I LULEBORËS 18.2.2015
Ramiz Dërmaku Në shtetin e Getes 18.2.2015
Rrustem Geci I MUNDURI NGA LIRIA 14.1.2015
Demir Krasniqi TRINGA E GRUDËS 14.1.2015
Adem Zaplluzha LULET E POSA TË ÇELURA 14.1.2015
Demir Krasniqi MUHAXHIRËT NUK I HARROJMË 9.2.2015
Adem Zaplluzha Poezi nga libri “Menatë vijnë lejlekët” 6.2.2015
Demir Krasniqi Kuku nane po m’ dhemë dora 4.2.2015
Adem Zaplluzha Pesë poezi nga libri “Menatë vijnë lejlekët” 31.1.2015
Xhevahir Cirongu Shtegtim i poetëve 23.1.2015
Avdi Ibrahimi Fragment nga romani: “Besa e mbajtur e kaçakut Sali Shabani” të autorit Avdi Ibrahimi 23.1.2015
Demir Krasniqi KU E KA DJEPIN SERBIA 19.1.2015
Adem Zaplluzha KURSE MUA NUK MUND TË MË SHKULIN 18.1.2015
Ramiz Dërmaku POEZI KUSHTUAR MARTIRËVE TË LIRISË 18.1.2015
C:\Users\PC_10\Desktop\NebiDragoti.gif Nebi Dragoti Satira 17.1.2015
Adem Zaplluzha NËPËR MURE LEXOJMË 13.1.2014
C:\Users\PC_10\Desktop\NebiDragoti.gif Nebi Dragoti URIME ME HAIK SATIRIK PËR 2015 8.1.2015
Adem Zaplluzha Shtatë poezi nga libri “Mbi flokët e ullukëve” 6.1.2015
Gani Mehmetaj Bisha me çifteli 6.1.2015
Ramiz Dërmaku KOMANDANTIT LEGJENDAR ADEM JASHARI 1.1.2015
Adem Zaplluzha QAJ  SA TË DUASH 29.12.2014
Rrustem Geci PIKA E MADHE E GJAKUT 28.12.2014
Xhevahir Cirongu Ndaloni një çast 28.12.2014
Shukrie Badallaj DIONA 25.12.2014
Demir Krasniqi Po zbrazet Kosova 24.12.2014
Rrustem Geci ATDHEU NIS TEK ZEMRA 20.12.2014
Vjollca Tiku Pasku HIJE E URITUR 16.12.2014
Adem Zaplluzha LUTEJ VETËM LATINISHT 14.12.2014
C:\Users\PC_10\Desktop\NebiDragoti.gif Nebi Dragoti LIRIKA VJESHTE ME HËNË 14.12.2014
Adem Zaplluzha Poezi nga libri “Mbi flokët e ullukëve” (6) 10.12.2014
Xhevahir Cirongu Filizi i poezisë 10.12.2014
Demir Krasniqi IKËN KËNGËT E KONAKUT 9.12.2014
C:\Users\PC_10\Desktop\NebiDragoti.gif Nebi Dragoti TRE TREGIME 6.12.2014
Xhemail Peci POEMË PËR ISA BOLETININ 5.12.2014
Adem Zaplluzha Poezi nga libri “Mbi flokët e ullukëve” (6) 2.12.2014
Demir Krasniqi MASAKRA NË SFIRCË TË MEDVEGJËS 29.11.2014
Sara Balliu

Ç'farë mbeti

27.11.2014
Adem Zaplluzha Poezi nga libri “Mbi flokët e ullukëve” (5) 27.11.2014
Xhevahir Cirongu Poezi nga Xhevahir Cirongu 26.11.2014
Demir Krasniqi KAM HUMBË RRUGËN 25.11.2014
Rrustem Geci FLAMUR SHQIPTAR 25.11.2014
Adem Zaplluzha Poezi nga libri “Mbi flokët e ullukëve” (4) 23.11.2014
C:\Users\PC_10\Desktop\NebiDragoti.gif Nebi Dragoti

RUBAI, RROKEM ME KHAJAM E SAADI

22.11.2014
Demir Krasniqi PAZARLLËQET E QEVERISË 22.11.2014
Adem Zaplluzha Poezi nga libri “Mbi flokët e ullukëve” (2) 18.11.2014
Demir Krasniqi Dr. XHAVIT AHMETIT (1952 – 21.XI.1996) 17.11.2014
Poezi/Prozë 1 2 3 4 5 6

 

 

 
Filozofi
         dhe letërsi

|Citate dhe proverba| |Citate sipas autorëve| |"Xhevahire" nga Reis Mirdita|

Altruizmi-Egoizmi Dashuria Edukata Gruaja Mali Natyra Qesëndi
Arsimimi Dashuria (II) Ëndërrat Humori Mëdyshja Ndryshimi Rrena
Art-Dhunti Dashuria (III) Fëmijët Imagjinata Miqësia Nga-fëmijët Skamja
Besimi Dashuria (IV) Filozofia Inteligjenca Mosha Nga-Vizitorët Vetitë
  Dituria Fjalëbutësia Jeta Motivimi Optimizmi Vjedhja
  Drejtësia Frymëzimi Lakmia Muzika Paqa Xhelozia
      Lotët   Paragjykimi Të-pandara
      Lumturia      
____histori kombëtare, vështrime, debat, politikë, letra të hapura____ © Të gjitha të drejtat e rezervuara.
Copyright © 2007 [ http:// www. filolet.com ] Tous droits réservés.
Révision : 28 nov. 2012 14:06:32 +0100 .