Filozofi
     dhe
letėrsi

__histori kombėtare, vėshtrime, debat__

Ballina

Letėrsi

Filozofi

Histori

Opinione

Intervista

Citate

Kritikė

 

 Kritika dhe analiza

1

2


   

 Kritikė, analizė, shqyrtime
 

 

 

Avdi Ibrahimi Nė vend tė parathėnies 12.8.2015
Vjollca T - Pasku NJĖ MARGARITAR I LETERSISĖ SHQIPE NE AGIMIN E ZĖRAVE TE BILBILAVE ... 10.8.2014
Ajete Zogaj LIBĖR ME VLERĖ PĖR GAZETARINĖ 4.8.2014
Bedri Tahiri Monografi pėrplot ngjarje dhe fakte historike 1.8.2014
Bedri Tahiri Vargje tė fuqishme pėr Azem e Shotė Galicėn 4.7.2014
Xhevahir Cirongu Shtegtimet e shkrimtarėve dhe tė poetėve nėpėr shtigjet e fshehura tė oazit krijues 8.6.2014
Vjollca T - Pasku Gamė emocionesh purpuritėse 14.5.2014
Xhevahir Cirongu @Atje ku ėndrrat zgjohen me nektarin e vendlindjes 10.5.2014
Xhevahir Cirongu Shpėrthim vullkan shpirtėror ku vargu poetik ka polenin e jetės 7.4.2014
Xhevahir Cirongu Vargu i poetit Adem Zaplluzha shpėrthen edhe te haiku 26.3.2014
Shaban Cakolli Vėshtrim rreth librit mė tė ri tė poetit Arif Molliqi, - E DASHURA IME  EVA 10.2.2014
Neki Lulaj NJĖ VĖSHTRIM KRITIK MBI LIBRIN „VALĖVITJET E FJALĖS“ TĖ   GAZETARIT RAMIZ DĖRMAKU 1.2.2014
Shaban Cakolli NJĖ VĖSHTRIM I SHKURTĖR I LIBRIT "RRUGA PĖR NĖ VLORĖ" 17.12.2013
Shaban Cakolli POETJA E CILA JETON NĖ NJĖ ĒATI ME VARGJET 15.12.2013
Shaban Cakolli ARIF MOLLIQI MENDIMTAR I SHQUAR I KULTURĖS KOMBĖTARE 19.11.2013
Shaban Cakolli Romani "Pėrsėri pėrsėritet" 16.11.2013
Ramiz Dėrmaku Neki Lulaj dhe zhvillimi i poezisė shqipe nė diasporė 9.10.2013
Ramiz Dėrmaku DISA FJALĖ PĖR LIBRIN E ADNAN MEROVCIT; NĖ HAP ME RUGOVĖN 7.10.2013
Shaban Cakolli LETRA, ANEKTDOTA, AFORIZMA 6.10.2013
Mr. Nexhat Maloku ORAKULLI I PAGABUESHĖM I LIRISĖ DHE (MOS) ZGJIDHJES SĖ ĒĖSHTJES KOMBĖTARE SHQIPTARE 24.9.2013
Myltiautoriale Shaban Cakolli, referencė poetike 22.5.2013
Shaban Cakolli "BUZĖQESHJE E TRISHTĖ" HASAN QYQALLA 21.5.2013
Shaban Cakolli GJURMĖVE TĖ VUAJTJEVE SHQIP(IX)   16.5.2013
Postoi: Fryma Heshtja e bukur e njė poeti 30.4.2013
Kastriot Myftaraj BLENDI FEFZIU Biografia  e tij dhe lidhja nga gjyshja me Enver Hoxhėn 23.4.2013
Shefqet Dibrani

DASHURIA LIND BASHKĖ ME POEZINĖ

10.10.2009Gabriela Mistral


E. Hemingway


Herta Müller


John Steinbeck
 

1

2

 

 
 
 

Filozofi
         dhe letėrsi

|Citate dhe proverba| |Citate sipas autorėve| |"Xhevahire" nga Reis Mirdita|

Altruizmi-Egoizmi Dashuria Edukata Gruaja Mali Natyra Qesėndi
Arsimimi Dashuria (II) Ėndėrrat Humori Mėdyshja Ndryshimi Rrena
Art-Dhunti Dashuria (III) Fėmijėt Imagjinata Miqėsia Nga-fėmijėt Skamja
Besimi Dashuria (IV) Filozofia Inteligjenca Mosha Nga-Vizitorėt Vetitė
  Dituria Fjalėbutėsia Jeta Motivimi Optimizmi Vjedhja
  Drejtėsia Frymėzimi Lakmia Muzika Paqa Xhelozia
      Lotėt   Paragjykimi Tė-pandara
      Lumturia      
____histori kombėtare, vėshtrime, debat, politikė, letra tė hapura____ © Tė gjitha tė drejtat e rezervuara.
Copyright © 2007 [ http:// www. filolet.com ] Tous droits réservés.
Révision : 28 nov. 2012 14:06:32 +0100 .