Filozofi
     dhe
letėrsi

__histori kombėtare, vėshtrime, debat__

Ballina

Letėrsi

Filozofi

Histori

Opinione

Intervista

Citate

Kritikė

 

Kolumna

Kolumna
 
Titujt:
 

 

 

Europa dhe ne nė labirintin e shpėrnguljeve 7.2.2015
Jetojmė nė feudokapitalizėm 28.1.2015
Dy njishat e vitit 14 29.12.2014
Kujdes, ju shohim ! 14.11.2014
Vėshtrim freudian mbi kafshėt 26.9.2014
Fuqia shterpė e shkruesve "tė pavarur" 22.7.2014
Tė drejtat e njeriut, homoseksualiteti dhe poligamia 29.6.2014
Foljet dhe kohėrat 22.2.2014
Amerikanėt dhe shqiptarėt 15.2.2014
Lajmi, vėshtrimi, gjykimi…, e gjitha brėnda sekondave 16.1.2014
Jashtėtokėsorėt, imagjinata e ynė dhe realiteti 16.6.2013
Dy tema tė ndryshme, aktuale nė Europė dhe nė trojet tona 6.5.2013
Kritik-kėshilluesi im i papritur 26.1.2013
Ku m’je nis, ku m’je tuj shkue? 9.1.2013
Poezia e ēalė dhe drejtshkrimi i ēoroditur (por jo as i qalė e as i qoroditur) 21.12.2012

 

 

 

 


 

 
 

 
 
 

Filozofi
         dhe letėrsi

|Citate dhe proverba| |Citate sipas autorėve| |"Xhevahire" nga Reis Mirdita|

Altruizmi-Egoizmi Dashuria Edukata Gruaja Mali Natyra Qesėndi
Arsimimi Dashuria (II) Ėndėrrat Humori Mėdyshja Ndryshimi Rrena
Art-Dhunti Dashuria (III) Fėmijėt Imagjinata Miqėsia Nga-fėmijėt Skamja
Besimi Dashuria (IV) Filozofia Inteligjenca Mosha Nga-Vizitorėt Vetitė
  Dituria Fjalėbutėsia Jeta Motivimi Optimizmi Vjedhja
  Drejtėsia Frymėzimi Lakmia Muzika Paqa Xhelozia
      Lotėt   Paragjykimi Tė-pandara
      Lumturia      
____histori kombėtare, vėshtrime, debat, politikė, letra tė hapura____ © Tė gjitha tė drejtat e rezervuara.
Copyright © 2007 [ http:// www. filolet.com ] Tous droits réservés.
Révision : 28 nov. 2012 14:06:32 +0100 .