Filozofi
     dhe
letėrsi

__histori kombėtare, vėshtrime, debat__

Ballina

Letėrsi

Filozofi

Histori

Opinione

Intervista

Citate

Kritikė

 

 Intervista  

   

Portal ekskluzif pėr intervista me poetė, prozatorė, filozofė, fytyra tė dalluara...

 

 

 

Intervistoi

Titulli

 Historiku

Ajete Zogaj Libri, viktimė e mentalitetit tė pėrgjithshėm 28.3.2015
Shefqet Dibrani VOTONI: “LISTĖN NR. 2 DHE NUMRIN RENDOR NR. 11” 28.2.2015
WELT.DE Flet Dr. Hamed Abdel-Samad (1972) 17.1.2015
Ramiz Dėrmaku INTERVISTĖ EKSKLUZIVE ME PROF, ATDHETARIN TĖ BURGOSURIN POLITIKĖ z. MUSA R. DĖRMAKU 7.1.2015
Ramiz Dėrmaku Intervistė ekskluzive me dy mėsimdhėnėsit e shkollės shqipe tė Stuttgart-it me rrethinė..., 14.9.2014
Kristjan Dukaj Intervistė mė Sofinė nga emisioni “Zonė e Lirė”, asistente e Arian Ēani-t 13.9.2014
Kristjan Dukaj Intervistė me Delvina Berishaj-Fituese e “Miss Malėsia” 2014 31.8.2014
Gėzim AJGERAJ Mėrgimtarėt krijues nė mes tė botės perėndimore dhe vendlindjes 27.5.2014
Reshat Badallaj Do te luftojė deri ne vdekje per bashkimin e trojeve shqiptare 9.2.2014
Shaban Cakolli

24.12.2013

Ramiz Dėrmaku

24.12.2013

Shaban Cakolli 10.12.2013
Ramiz Dėrmaku

23.11.2013

Kristjan Dukaj 2013
Gianni Riotta/ La Stampa

1.5.2013

Enver Neziri Intervistė ekskluzive pėr “Zhurnal Plus” me poeten Suzana Zisi

21.4.2013

Filolet Interviste me poetin Z. Shaban CAKOLLI: Padyshim poezia nė  mėrgim ka ngarkesėn mė tė madhe emocionale

14.4.2013

Enver Neziri Manjola Brahaj: Poezia ime shkruhet mė sė miri nė gegnisht

1.3.2013

Sokol Demaku Njė popull i jep kuptim jetės duke krijuar dhe zhvilluar kulturėn e vet kombėtare [Shaban Cakolli]

12.1.2013

Asllan Dibrani Intervistė me Hasan Qyqallen Kryetar i Lidhjes sė Shkrimtarėve , Artistėve dhe Krijuesve Shqiptar nė Gjermani!

3.1.2013

Shefqet Dibrani Historia nuk i pranon histerikėt!
(Intervistė eksluzive me Kadri Osmanin publikuar me 15.6.1999)

 23. 9. 2012

H. Rrustemaj   Intervistė me poetin, prozatorin dhe publicistin Arif Molliqi: "Letėrsia jashtė vendit, nuk ėshtė pjesė periferike e letėrsisė shqipe"

2012

Sh. Dibrani TĖ GJITHĖ SHQIPTARĖT ME TĖ DREJT VOTE LE TA VOTOJNĖ KANDIDATIN E TYRE!...

14. 9. 2012

Sh. Dibrani POLITIKĖ MUND TĖ BĖJMĖ EDHE NĖ ZVICĖR, PRANDAJ PO PĖRPIQEM TĖ JEM PJESĖ E SAJ

3. 9. 2012

E.Babamusta Intervistė me Redan Bushatin, Kryetar i Kėshillit Studentor tė Universitetit tė Shkodrės

24. 4. 2012

Sh. Dibrani Intervistė me poetin amerikan Frederick Turner:
"Shqiperinė e kam shumė pėr zemre"

12. 10. 2011

Sh. Dibrani

Intervistė me poeteshėn Sevdije Rexhepi -
Baladat e dhembjes dhe metafora e mėrgimit

Maj 2011

Filolet

Jehona Sulejmani - Fituese e Konkursit pėr Poezi "Filolet 2010"

2010


Filozofi
 
dhe
letėrsi

histori
tradita
vėshtrime
debat

citate
intervista
letra hapura
botime reja

 
 
 

 
 
 

Filozofi
         dhe letėrsi

|Citate dhe proverba| |Citate sipas autorėve| |"Xhevahire" nga Reis Mirdita|

Altruizmi-Egoizmi Dashuria Edukata Gruaja Mali Natyra Qesėndi
Arsimimi Dashuria (II) Ėndėrrat Humori Mėdyshja Ndryshimi Rrena
Art-Dhunti Dashuria (III) Fėmijėt Imagjinata Miqėsia Nga-fėmijėt Skamja
Besimi Dashuria (IV) Filozofia Inteligjenca Mosha Nga-Vizitorėt Vetitė
  Dituria Fjalėbutėsia Jeta Motivimi Optimizmi Vjedhja
  Drejtėsia Frymėzimi Lakmia Muzika Paqa Xhelozia
      Lotėt   Paragjykimi Tė-pandara
      Lumturia      
____histori kombėtare, vėshtrime, debat, politikė, letra tė hapura____ © Tė gjitha tė drejtat e rezervuara.
Copyright © 2007 [ http:// www. filolet.com ] Tous droits réservés.
Révision : 28 nov. 2012 14:06:32 +0100 .