Filozofi
     dhe
letėrsi

__histori kombėtare, vėshtrime, debat__

Ballina

Letėrsi

Filozofi

Histori

Opinione

Intervista

Citate

Kritikė

 

Portal

1

2

 

   

Histori  (f. 2)

 

 

 

Bedriu

Bedri TAHIRI:

LUFTĖTARI QĖ PĖRTĖRIU HISTORINĖ E GALICĖS

25.7.2014
Isuf BAJRAMI:

Ligji i Luftės Greqi – Shqipėri – Itali i vitit 1940

26.6.2014
Xhevair CIRONGU:

Djali i Zhepovės Agron Dragoj, mbeti njė dragua nė pavdekėsinė e historiės

23.4.2014
Reshat BADALLAJ:

DĖSHMORĖT QĖ RANĖ NĖ LUFTĖN E VĖRRINIT

12.3.2013
Reshat BADALLAJ:

Islam (Tahir) Spahiu i Lumės – Tribun i Popullit

24.2.2014
Ramiz Dėrmaku
Komiteti Nacional Demokratik Shqiptar nė Shipashnicė tė Epėrme.

I

II

III

IV

27.12.2013
Shaban CAKOLLI:

REXHEP MALA DHE NUHI BERISHA

21.6.2013
Shaban CAKOLLI:

PISHTARI I ARSIMIT DHE KOMBIT- MEHMET SURDULLI

6.6.2013
  Faik Konica:

Ja pėrse e refuzova Kongresin e Manastirit!

29.5.2013
  Kush ishin 39 kryeministrat shqiptarė tė perandorisė osmane? 22.5.2013
  Artur AJAZI:

Kodi Civil , Ahmet Zogu “kopjoi” Bonapartin

23.5.2013
  Ermira ISUFAJ:

Kujtimet e komunistes sė radhėve tė para dhe tė persekutuarės Selfixhe Ciu Broja: Si u vra Qemal Stafa dhe dy internimet nė diktaturė

21.5.2013
  Ndue DEDAJ:

FAMILJA “MJEKU” E MIRDITĖS

15.5.2013
  Dr. Irakli Koēollari

Britanikėt e braktisėn Ali Pashėn

 

9.5.2013

Brahim AVDYLI:  
  EVROPA E BASHKUAR DHE SHQIPTARĖT (I) 31.1.2014
  EVROPA E BASHKUAR DHE SHQIPTARĖT (II) 10.2.2014
  EVROPA E BASHKUAR DHE SHQIPTARĖT (III) 21.2.2014
  EVROPA E BASHKUAR DHE SHQIPTARĖT (IV) 3.3.2014
  EVROPA E BASHKUAR DHE SHQIPTARĖT (V) 9.3.2014
  EVROPA E BASHKUAR DHE SHQIPTARĖT (VI) 24.3.2014
  EVROPA E BASHKUAR DHE SHQIPTARĖT (VII) 9.7.2014
  EVROPA E BASHKUAR DHE SHQIPTARĖT (VIII) 19.7.2014
  EVROPA E BASHKUAR DHE SHQIPTARĖT (IX) 14.9.2014
  EVROPA E BASHKUAR DHE SHQIPTARĖT (X) 24.9.2014
  EVROPA E BASHKUAR DHE SHQIPTARĖT (XI) 12.11.2014
  EVROPA E BASHKUAR DHE SHQIPTARĖT (XII) 25.4.2015
  KOSOVA ĖSHTĖ NJĖ KOSOVĖ TJETĖR NGA KJO QĖ E KEMI NJOHUR 8.12.2012
  ARMIQTĖ MĖ TĖ RREZIKSHĖM GJATĖ RĖNIES SĖ PERANDORISĖ BIZANTINE (I) 10.12.2012
  ARMIQTĖ MĖ TĖ RREZIKSHĖM GJATĖ RĖNIES SĖ PERANDORISĖ BIZANTINE (II) 29.12.2012
  ARMIQTĖ MĖ TĖ RREZIKSHĖM GJATĖ RĖNIES SĖ PERANDORISĖ BIZANTINE (III) 19.1.2012
  ARMIQTĖ MĖ TĖ RREZIKSHĖM GJATĖ RĖNIES SĖ PERANDORISĖ BIZANTINE (IV) 6.1.2013
  ARMIQTĖ MĖ TĖ RREZIKSHĖM GJATĖ RĖNIES SĖ PERANDORISĖ BIZANTINE (V) 14.3.2013
  ARMIQTĖ MĖ TĖ RREZIKSHĖM GJATĖ RĖNIES SĖ PERANDORISĖ BIZANTINE (VI) 29.6.2013
  ARMIQTĖ MĖ TĖ RREZIKSHĖM GJATĖ RĖNIES SĖ PERANDORISĖ BIZANTINE (VII) 30.7.2013
  ARMIQTĖ MĖ TĖ RREZIKSHĖM GJATĖ RĖNIES SĖ PERANDORISĖ BIZANTINE (VIII) 9.9.2013
Idriz Ajeti:

Formimi i popullit shqiptar dhe i gjuhės sė tij

 

7.12.2012

Mr. Qazim Namani:

Ku ndodhej prizrenci si qytet mesjetar?

Projektet Ekspansioniste Pansllaviste gjatė viteve 1804-1878 dhe roli i shqiptarėve nė zbatimin e tyre

 

10.10.2012

16.1.2013

Semi HEBIBI:

Ēėshtja Ēame 1913 - 1945

DĖBIMI I SHQIPTARĖVE NGA KRAHINA E ĒAMĖRISĖ 1913-1940

KOMISIONI KUFITAR DHE PЁRPJEKJET PЁR ĒAMЁRINĖ (III)

DĖBIMI I ĒAMĖVE NGA VITI 1940-1945 (IV)

NGRITJA E SHKOLLAVE SHQIPE NĖ ĒAMĖRi (V)

ĒAMĖT PAS LUFTĖS SĖ DYTĖ BOTĖRORE (VI)

PĖRFUNDIMI (VII)


BOSNA DHE HERCEGOVINA (1)

PELLAZGĖT STĖRGJYSHĖRIT E SHQIPTARĖVE (II)

Fiset Pellazge qė pėrbėnin Mbretėrinė Iliri (3)

DYNDJET E SLLAVĖVE NĖ SHEK. VI-VII

Shėnime pėr autorin e titujve tė mėsipėrm, Semi Hebibi

 

5.07.2012

1.07.2012

Ardita Hajdari:

Deklarata Kushtetuese e 2 Korrikut – hapi i parė drejtė pavarėsisė sė Kosovės

17.6.2012

 


Filozofi
 
dhe
letėrsi


histori
tradita
vėshtrime
debat


citate


intervista


letra hapura


botime reja


 

 
 

 
 
 

Filozofi
         dhe letėrsi

|Citate dhe proverba| |Citate sipas autorėve| |"Xhevahire" nga Reis Mirdita|

Altruizmi-Egoizmi Dashuria Edukata Gruaja Mali Natyra Qesėndi
Arsimimi Dashuria (II) Ėndėrrat Humori Mėdyshja Ndryshimi Rrena
Art-Dhunti Dashuria (III) Fėmijėt Imagjinata Miqėsia Nga-fėmijėt Skamja
Besimi Dashuria (IV) Filozofia Inteligjenca Mosha Nga-Vizitorėt Vetitė
  Dituria Fjalėbutėsia Jeta Motivimi Optimizmi Vjedhja
  Drejtėsia Frymėzimi Lakmia Muzika Paqa Xhelozia
      Lotėt   Paragjykimi Tė-pandara
      Lumturia      
____histori kombėtare, vėshtrime, debat, politikė, letra tė hapura____ © Tė gjitha tė drejtat e rezervuara.
Copyright © 2007 [ http:// www. filolet.com ] Tous droits réservés.
Révision : 28 nov. 2012 14:06:32 +0100 .