Filozofi
     dhe
letėrsi

__histori kombėtare, vėshtrime, debat__

Ballina

Letėrsi

Filozofi

Histori

Opinione

Intervista

Citate

Kritikė

 

  Portal


Qesėndia - Shpotia

Citate:

 

 

I pa brekė, shkon e blen misk (parfum).

[Filolet]

 

Viēi e mėson babain e vet si kullotet

[Arabe]

 

Hypėt n'gomar, e kėrkon gomarin

[Kineze]

 

Tė jep sot njė vezė, nesėr ta lypė pulė.

[Daneze]

 

E paska lehjen mė tė pistė se kafshimin.

[Amerikane]

 

Me fjalė nuk mbytet Katallani.

[rm laēi]

 

Kapruelli n'mal, vorba n' zjarr.

[Maleziane]

 

Me mund, e shet edhe hisen e Diellit.

[Italiane]

 

I ndien morrat duke u kollitur nė lug tė veshit huaj.

[rm laēi]

 

Djali ia mėson babės kufijtė e arės.

[Shqiptare]

 

Hyni n'bylyk cuca e po mėson nėnėn si bėhet bebja.

[rm l]

 

Shpotia ėshtė gjė serioze.

[Charles Churchill]

"Xhevahire" nga Reis Mirdita

Altruizmi-Egoizmi

Arsimimi
Art-Dhunti
Besimi
Dashuria
Dashuria (II)
Dashuria (III)
Dashuria (IV)
Drejtėsia
Dituria
Edukata
Ėndėrrat
Fėmijėt
Filozofia
Fjalėbutėsia
Frymėzimi
Gruaja
Humori
Imagjinata
Inteligjenca
Jeta
Lakmia
Lotėt
Lumturia
Mali
Mėdyshja
Miqėsia
Mosha
Motivimi
Muzika
Natyra
Ndryshimi
Nga-fėmijėt
Nga-Vizitorėt
Optimizmi
Paqa
Paragjykimi
Qesėndi
Rrena
Skamja
Vetitė
Vjedhja
Xhelozia
Tė-pandaraFilozofi
         dhe letėrsi

|Citate dhe proverba| |Citate sipas autorėve| |"Xhevahire" nga Reis Mirdita|

Altruizmi-Egoizmi Dashuria Edukata Gruaja Mali Natyra Qesėndi
Arsimimi Dashuria (II) Ėndėrrat Humori Mėdyshja Ndryshimi Rrena
Art-Dhunti Dashuria (III) Fėmijėt Imagjinata Miqėsia Nga-fėmijėt Skamja
Besimi Dashuria (IV) Filozofia Inteligjenca Mosha Nga-Vizitorėt Vetitė
  Dituria Fjalėbutėsia Jeta Motivimi Optimizmi Vjedhja
  Drejtėsia Frymėzimi Lakmia Muzika Paqa Xhelozia
      Lotėt   Paragjykimi Tė-pandara
      Lumturia      
____histori kombėtare, vėshtrime, debat, politikė, letra tė hapura____ © Tė gjitha tė drejtat e rezervuara.
Copyright © 2007 [ http:// www. filolet.com ] Tous droits réservés.
Révision : 28 nov. 2012 14:06:32 +0100 .