Filozofi
     dhe
letėrsi

__histori kombėtare, vėshtrime, debat__

Ballina

Letėrsi

Filozofi

Histori

Opinione

Intervista

Citate

Kritikė

 

Botime tė reja dhe pėrurime

   

 Botime tė reja dhe pėrurime
 

 

 

Avdi Ibrahimi PĖRURIM LIBRASH NĖ INSTITUTIN ALABANOLOGJIK - PRISHTINĖ 14.9.2015
R Rexhepi U PROMOVUA MONOGRAFIA “PINJOLLĖT E RRUSTEM LLUKĖS” 28.1.2015
Prof. Mr. Muhamet Rogova POEZI TĖ VESHURA ME PETKUN E DHIMBJES 2.1.2015
Shefqet DIBRANI

STUDIM PĖR KULTURĖN SHQIPTARE

29.8.2014
Prof. dr. Liman RUSHITI PĖRMENDORJA QĖ NUK E BREN MOTI AS STUHIA 22.8.2014
Bedriu Bedri Tahiri Atdhetari, shkencёtari dhe krijuesi qё kurrё nuk ndjeu lodhje pёr ēёshtjen kombёtare  
Flt LIBĖR PĖR SFIDAT E LDK-sė NĖ ZVICĖR

29.5.2004

Shpejtim D. Hana Kėtyre ditėve ėshtė botuar drama e parė dhe e 14-ta vepėr e pėrgjithshme e shkrimtarit Brahim AVDYLI.

2.12.2013

Alma Mile
(Botimet shqiptare)
Botohet vėllimi III i librit “Kuvend letrash me miqtė”

3.11.2013

Shaban Cakolli NJĖ PREZENTIM DINJITOZ I POEZISĖ SHQIPE NĖ GJUHĖN GJERMANE

23.5.2013

Shaban Cakolli  “Etje e Pashuar”

18.5.2013

"Fryma" Botohet Fjalori i parė Shqip-Suedisht me rreth 35.000 fjalė

11.2.2013

 


Filozofi
 
dhe
letėrsi

histori
tradita
vėshtrime
debat

citate
intervista
letra hapura
botime reja

 

 
 
 

 
Filozofi
         dhe letėrsi

|Citate dhe proverba| |Citate sipas autorėve| |"Xhevahire" nga Reis Mirdita|

Altruizmi-Egoizmi Dashuria Edukata Gruaja Mali Natyra Qesėndi
Arsimimi Dashuria (II) Ėndėrrat Humori Mėdyshja Ndryshimi Rrena
Art-Dhunti Dashuria (III) Fėmijėt Imagjinata Miqėsia Nga-fėmijėt Skamja
Besimi Dashuria (IV) Filozofia Inteligjenca Mosha Nga-Vizitorėt Vetitė
  Dituria Fjalėbutėsia Jeta Motivimi Optimizmi Vjedhja
  Drejtėsia Frymėzimi Lakmia Muzika Paqa Xhelozia
      Lotėt   Paragjykimi Tė-pandara
      Lumturia      
____histori kombėtare, vėshtrime, debat, politikė, letra tė hapura____ © Tė gjitha tė drejtat e rezervuara.
Copyright © 2007 [ http:// www. filolet.com ] Tous droits réservés.
Révision : 28 nov. 2012 14:06:32 +0100 .